Otázky a odpovede

AKO SA PRIHLÁSIŤ NA KURZ? AKÁ JE DĹŽKA KURZU? KEDY SÚ VYUČOVACIE HODINY?

Na kurz v našej autoškole sa dá prihlásiť osobne na ulici Plavisko 7, kde vyplníte prihlášku do autoškoly alebo vám prihlášku doručíme aj osobne na vami určené miesto po predchádzajúcom telefonickom dohovore. Dĺžka kurzu je min. 6 týždňov, v závislosti od vašich možností. Vyučovacie hodiny sú zvyčajne po 15 hodine, deň sa dohodne na začiatku kurzu. Praktické vyučovanie prebieha počas pracovných dní aj dní pracovného pokoja.

MÔŽEM SA PRIHLÁSIŤ DO AUTOŠKOLY SKÔR AKO MÁM 18 ROKOV?

Áno, môžete. Do autoškoly sa môžete prihlásiť keď máte 16 ( B ) a skúšku na vodičák
môžete absolvovať už v prvý deň vašich 17-tych narodenín.

CHCEL BY SOM SA DOMA TESTOVAŤ, ROBIŤ SI TESTY Z AUTOŠKOLY. ZAPOŽIČIAVATE TESTY Z AUTOŠKOLY?

Áno, zapožičiavame testy ale len našim žiakom za kauciu (zálohu). Samotné testovanie svojich znalostí môžu naši žiaci v autoškole robiť kedykoľvek zadarmo. Výhodou testovania u nás je možná konzultácia pri nejakom probléme. Nové testy pre autoškoly najdete na stránke minv.sk.

KEDY MÔŽEM POŽIADAŤ O OPRAVNÚ SKÚŠKU A KOĽKO EUROVÝ KOLOK SA PLATÍ NA OPAKOVANÝ SKÚŠKU?

Vykonať opravnú skúšku je možné najskôr po piatich pracovných dňoch od poslednej skúšky, najneskôr do 6 mesiacov od 1. neúspešnej skúšky. Žiak ma nárok len na 3 opravné skúšky. Cena za kolok je 8.-Eur. Kolky sa dajú v kolkomate na dopravnej polícii alebo na Slovenskej pošte.

ČO JE TO INDIVIDUÁLNY VÝCVIK (RÝCHOLKURZ) V AUTOŠKOLE?

Ak chcete prejsť kurzom v autoškole čo najrýchlejšie a vyučovanie vám z časových dôvodov nevyhovuje alebo sa nemôžete z rôznych príčin ( cesta do zahraničia, práca ... ) zúčastňovať na vyučovaní v kurze , práve pre vás je určený individuálny výcvik. Vy navrhnete kedy by ste chceli mať vyučovanie (teoretický aj praktický výcvik ), tak aby to vám vyhovovalo a autoškola sa bude snažiť vám vyhovieť. Cena za individuálny výcvik je dohodou, je iná ako za normálny.

ROBÍTE VO VAŠEJ AUTOŠKOLE ŠKOLENIE VODIČOV?

Áno, vykonávame školenia vodičov referentských vozidiel, kondičný výcvik vodičov v jazde alebo jazda i teórii.

KEDY JE MOŽNÉ ABSOLVOVAŤ KONDIČNÉ JAZDY?

Kondičné jazdy je možné absolvovať kedykoľvek, ak ste už držiteľom vodičského
oprávnenia príslušnej skupiny. Prosím, kontaktujte nás telefonicky alebo osobne a dozviete sa viac podrobností.